تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
لوازم یدکی ال ۹۰
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
سیسیکم
گاوصندوق خانگی
میز مدیریتی سلطنتی
نردبان خانگی
تور ترکیه
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ترکیه
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
قراردادهای مشتقه در حسابداری کرج

کرج حسابدار

خدمات حسابداری در کرج

قراردادهای مشتقه در حسابداری کرج

حسابداری قراردادهای مشتق در حسابداری کرج

سرمایه گذاریهای سریع المعامله شامل اوراق مشتقه میباشند

برای علاقمندان به حسابداری کرج در مورد اوراق مشتقه توضیحاتی ارائه می دهیم امیدواریم در امور مالیاتی در کرج و همچنین مشاوره مالی در کرج خود بتوانند از این تعاریف و مقالات بهره کافی را ببرند

اوراق مشتقه

اوراق مشتقه نوعی از انواع قراردادهای مالی میباشد که ارزش و یا به عبارت دیگر سود خود را از دارایی پایه به دست می آورد

شاغلان در خدمات مالیاتی در کرج و همچنین علاقمندان به حسابداری کرج بهتر می دانند که منظور از دارایی پایه در این تعریف کالاهای فیزیکی می باشد.

حال این کالاهای فیزیکی می توانند به شکل کالا، نرخ‌های بهره، سهام صنعت، صنعت ساخت و ساز، بورس های خارجی و یا به صورت هر نوع دارایی دیگری باشند. قراردادهای مشتقه در تمامی بازارها قابل معامله می باشند به عنوان مثال یکی از وجه تمایز بین بازارهای مورد معامله قراردادهای مشتقه وجود آنها در بازار بورس و خارج از بازار بورس می باشد.

اوراق مشتقه اصلی چهارمین مورد می باشد که برای علاقه مندان به حسابداری کرج انواع اوراق مشتقه را نام می بریم و توضیحاتی در حد این مقالات بیان می کنیم.

1-  قراردادهای آتی

2-  قرارداد های معاوضه

3-  قراردادهای سلف

4-  قراردادهای اختیار معامله

 قرارداد آتی

این قرارداد در بورس وجود دارد و به عبارت دیگر که علاقمندان به حسابداری کرج نیز می‌دانند معامله در بورس انجام می شود که جزء بازار های فعال آزاد و در دسترس می باشد. بین دو طرف قرارداد به منظور خرید و یا فروش و خرید حجم و مقدار مشخص و معینی از کالا و با کیفیتی کاملا مشخص انجام می شود. نکته قابل توجه برای علاقمندان به حسابداری کرج اینجاست که زمان انجام آن خرید یا فروش در آینده و در زمان مشخص می باشد اما قیمت آن کالا و یا آن قرارداد در تاریخ عقد قرارداد مشخص میشود.

 قرارداد های معاوضه

نام دیگر قراردادهای معاوضه همانطور که علاقمندان به خدمات حسابداری کرج می دانند سوپاپ می باشد اگر بخواهیم به طور کلی به قراردادهای معاوضه اشاره کنیم باید بگوییم این قراردادها حالتی از قراردادهای آتی می باشد که بسیار گسترده تر شده اند و شامل مجموعه‌ای از جریانات نقدی می باشند. یکی از پرکاربردترین حالت‌های قراردادهای معاوضه در تغییر نوع وام‌ها می باشد. برای علاقمندان به حسابداری در کرج مثالی برای درک بهتر این قراردادها می زنیم برای مثال شخصی در قرارداد مربوط به دریافت وام خود از نرخ سود معاوضه استفاده می کند تا بتواند از ما با نرخ سود متغیر با وام با نرخ سود ثابت تغییر وضعیت دهد. معمولاً قراردادهای معاوضه با استفاده از نرخ‌های سود ارز و یا کالاها می باشند.

 قراردادهای سلف

علاقمندان به حسابداری کرج توجه داشته باشند که قراردادهای سلف برعکس قراردادهای آتی خارج از بورس معامله می شوند بین دو طرف قرارداد منعقد می شود. نکته مورد توجه برای علاقمندان به حسابداری کرج این است که این قرارداد یکی از با قدمت ترین انواع قراردادهای مشتقه می‌باشد و از زمان های بسیار گذشته این گونه معاملات انجام می شده است. در قرارداد سلف یک دارایی در تاریخ آینده با قیمت مشخص شده در زمان عقد قرارداد خرید و فروش خواهد رسید امیدواریم علاقمندان به خدمات حسابداری کرج بتوانند از این تعاریف به خوبی استفاده کنند

 قراردادهای اختیار معامله

علاقمندان به حسابداری کرج توجه داشته باشند که این قرارداد با قرارداد های دیگر تفاوتی دارد و آن تفاوت این است که خریدار و فروشنده این قرارداد مشخص شده می باشند و  یک از شرایط یکسانی در معامله برخوردار نیستند. قرارداد خریدار اختیار معامله دارنده این قرارداد حق ای بابت خرید و فروش یک دارایی پایه داده می شود این معامله در زمان مشخص و با قیمت مشخص در آینده انجام می شود اما نکته قابل توجه برای علاقمندان به حسابداری کرج این است که برای خریدار اجباری برای انجام معامله در آینده وجود ندارد.

قرارداد فروشنده اختیار معامله

در اینجا اگر از علاقمندان به حسابداری کرج توجه کرده باشم فروشنده اختیار معامله در مقابل خریدار اختیار معامله قرار گرفته است همان طور که در بالا گفته شده خریدار هنگام معامله در زمان مشخص امکان حق انتخاب در فسخ معامله را دارد اما فروشنده چنین حقی را دارا نمی باشد در این معامله اگر خریدار خواستار اجرای تعهدات فروشنده باشد فروشنده ملزم به اجرای تعهد می باشد و معامله فروش را برای معامله فروش دارایی به خریدار انجام می پذیرد مبلغی به عنوان پشتوانه قیمت معامله به نام حق بیمه در این معامله دریافت می شود که فروشنده از خریدار دریافت می‌کند علاقمندان به حسابداری کرج و همچنین شاغلان در خدمات مالیاتی کرج و خدمات مالی کرج و همچنین تمامی حسابداران شاغل در شرکت حسابداری کرج از تمامی این تعاریف استفاده خواهند نمود امیدواریم که توانسته باشیم در این راه کمکی به علاقمندان حسابداری کرده باشیم.

 

 

منبع: قراردادهای مشتقه در حسابداری کرج

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در سه شنبه 23 شهريور 1400ساعت 20:32 توسط ایمان | تعداد بازديد : 1 | |